Devaköy Doğal ve Sağlıklı Yaşam Derneği’nin Aktiviteleri

Ayaklı Göl Evleri’nde dinlenirken çeşitli alanlarda verdiğimiz danışmanlık ve hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Devaköy Doğal ve Sağlıklı Yaşam Derneği, muhteşem bir doğada, kuş sesleri eşliğinde ruhunuza dokunacak bireysel ve grup çalışmaları ile sizinle buluşmaya hazır:

Ayurvedik Yaşam, Beslenme, Danışmanlık ve Beden Terapi Uygulamaları, Yoga, Pilates, Masaj, Refleksoloji, Fizyoterapi Uygulamaları

Özgür Rota Aktiviteleri

Köyceğiz doğa harikası bir bölge. Denizi, gölü, akarsuları, ormanları ve lokasyonu ile doğa ve su sporları ile her türlü aktivasyonun kolaylıkla yapılabileceği bir yer. Bu noktadan hareketlerle Özgür Rota Seyahat Acentası ile işbirliği yaptık. Ve onun da aktivasyon başlangıç noktasını Ayaklı Göl evlerine aldık. Özgür Rota ile yapabileceğiniz aktiveler şöyle:


BÖLGEDE YAPILABİLECEK AKTİVİTELER

a-) YAMAÇ PARAŞÜTÜ (PARAGLIDING) : Fethiye Baba Dağı 1960 metreden 30dk süren eşi benzeri olmayan bir deneyim yaşayabilir, unutamayacağınız performans fotoğraflarını alabilirsiniz.

b-) RAFTİNG : Dalaman Çayında, 16km ve tam gün süren, inanılmaz bir nehir macerası yaşabilir, muhteşem manzaranın, yazın sıcağında serinlemenin tadını çıkarabilirsiniz.

c-) KANO: Dalyan kanallarında veya Göcek koylarında kano ile tam gün süren bir tecrübe yaşayabilirsiniz.

d-) BİSİKLET (BICYCLE) : Köyceğiz, Ortaca, Dalaman bölgesinde işaretlenmiş ve haritalandırılmış 740 km lik ‘The Eco Trails’ bisiklet rotalarında ilerleyerek kendinizi eşsiz görsel güzellikler içinde bulabilirsiniz.

e-) DOĞA YÜRÜYÜŞÜ(TREKKİNG) : Köyceğiz, Ortaca, Dalaman bölgesinde işaretlenmiş ve haritalandırılmış 470 km’lik ‘The Eco Trails‘ trekking rotalarında ilerleyerek kendinizi eşsiz görsel güzellikler içinde bulabilirsiniz.

f-) DALIŞ (SCUBADIVE) : Fethiye koylarında veya Dalyan’da tam gün süren, fantastik bir sualtı macerası yaşabilir, etkileyici ve unutamayacağınız bir tecrübe yaşayabilirsiniz.

g-) TEKNE TURU (BOAT TOUR) : Köyceğiz hareketli Dalyan, Sultaniye Kaplıcaları, İztuzu plajı veya Göcek hareketli oniki adalar günübirlik tekne turuyla keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

h-) JEEP SAFARİ : Off road deneyimi ile manzara noktalarına ulaşabilir; su savaşları ile eğlenceli, adrenalin ve macera dopdolu bir gün deneyimi yaşayabilirsiniz.

i-) WIND SURF – KITE BOARD : Dünyaca ünlü Gökova’da uzman eğitmenlerden ders alabilir, malzeme kiralayarak kendinizi rüzgara ve dalgalara bırakabilirsiniz.

j-) BAZAAR : Haftada bir kurulan Köyceğiz ‘Köylü Pazarı’, ayda bir kurulan ‘İkinci El Pazarı’da bölge insanı ve turistlerin ilgisini çekmektedir.

DENİZE GİRMEYE ELVERİŞLİ KUMSAL VE KOYLAR: Ekincik, İztuzu, Kargıcak, Akçabalık, İnardı, Şeytancık, Aşı, Sarıgerme, Dalaman, Kayacık, Alayurt, Lakoz, Gökgemile, Ağa limanı, Göbün, Merdivenli, Yavansu, Kurşunlu, Kuyrucak, Hamam, Sarsala, Taşyaka, Kille, Selmin, Osmanağa, İnlice, Teğnelli, Karakum, Çığlık, Günlüklü.

BİTKİSEL ÖRTÜ, COĞRAFİ YAPI VE YÜKSEKLİK AÇISINDAN ÇEŞİTLİLİK ARZEDEN DOĞAL GÜZELLİKLER VE TABİAT VARLIKLARI: Köyceğiz Gölü, Kocagöl, Alagöl, Sülüngür Gölü, İztuzu Gölü, Sülüklü Göl, Gökçeova Gölü ve Dalyan lagünü; Kepez kanyonu ve Yuvarlakçay kanyonu; Çiçekbaba, Çal, Ölemez, Eren, Nuri Baba ve Kızıldağ; Sığla ormanları.

PEYZAJ AÇISINDAN ÖZELLİĞİ BULUNAN AKARSU, TERMAL, ŞELALE VE MAĞARALAR: Namnam çayı, Yuvarlakçay, Dalaman çayı, Dalyan çayı; Sultaniye kaplıcaları, Kokargirme, Fevziye ve Kapukargın kükürtlü sıcak su kaynakları; Toparlar şelalesi, Gökbel Alanbaşı şelalesi, Göcek Suuçtu şelalesi, Yangı Akçay şelalesi; Kırcagedre ve Kocain mağaraları.

UZMAN EKİBİMİZLE, HAVAALANI VE TÜM ARAÇLI TRASFERLER, GÜNÜBİRLİK PLAJ TRANSFERLERİ VE İSTEĞE BAĞLI PROĞRAMLAR DAHİL, YUKARIDAKİ TÜM FAALİYETLER İÇİN AKTİVİTE ORGANİZATÖRÜMÜZ İLE SİZE VE GRUBUNUZA ÖZEL PROĞRAMLAR DÜZENLEYEBİLİRİZ.

Aktiviteler için Çözüm Ortağımız: Özgür Rota

Aktivitelere İlişkin Ayrıntılı Bilgileri Konuk Danışmanınızdan Alabilirsiniz: