Köyceğiz Kordonunun güzide restaurantı Ayaklı Göl, hem Köyceğiz’e hem de hızla yaygınlaşmakta olan Villa Turizmine kendine has tarzı ile yeni bir soluk getirmek için hizmet etmeye başlamıştır.

Amacımız, daha önceki pansiyon, otel ve restaurant işletmeciliği tecrübelerimizden öğrendiklerimizi, Tursab A sınıfı seyahat Acentası Belgemizle birleştirerek hizmeti öne çıkaran bir günlük Villa Kiralama anlayışı ortaya koymak.

Pandemi ile birlikte yaşama bakışlarımızın değiştiği, evden çalışmanın yaygınlaştığı bir dönemden geçmekteyiz. Bu dönem hepimizde bir miktar değişikliğe yol açtı elbette. Bu değişikliklerin biri de şehirlerin artan baskısı altında kalan insanların;  rahat çalışma koşulları olan , bahçeli, havuzlu, konforlu evlerde çalışabilme  isteğinin artmış olması. Bunun paralelinde 2 – 3 ailenin birleşerek güzel bir villada tatil yapmak isteğinin yaygınlaşması, kalabalık bir ekip olarak tatil yapmak isteyen şirket yöneticileri, öğrenciler ve çeşitli kurumların çalışma gruplarının; kendilerine uygun imkanları ve ekonomisi olan Villa kiralama isteğinin artmış olması. Bu değişen talep ve koşullar, bizim konuya bakışımızı şekillendiren gerçekler oldu.

Evlerimize bol miktarda çalışma masası koymamız, wifi konusunda hassas bir özen göstererek internet bağlantısını sorunsuz hale getirmemiz, teraslarımızı çalışma odası şekline çevirmemiz bu yaklaşımın bir sonucu. Bununla birlikte evlerimiz boşalır boşalmaz ilaçlamak ve temizlemek, eve yeni kiracı almadan evvel bir gün boşluk bırakmak gibi pandemi dönemi koşullarına uygun hijyen ve özeni göstermemiz bu gerçeklerin bir sonucu.

Evlerimizde oldukça lüks ve konforu arttıracak bir çok ayrıntıyı düşündüğümüzü belirtmek isteriz.

İşimizin buraya kadar olan kısmı standart bir villa kiralama işi yapan acentaların zaten uymak ve yapmak zorunda olduğu durumlar diye varsayabiliriz. Bizim konuya yaklaşımda ki farklılığımız ise biz, acentalık, otelcilik, restaurantcılık ve treaking vs aktiveleri organizasyonculuğu, yoga, masaj , taşımacılık hizmetlerinin vs hepsinin bir arada bulunduğu tam bir turizm hizmeti verecek olmamız. Bu anlamda verebileceğimiz hizmetlerimiz nedenleri ve sonuçları ile birlikte şu şekilde :

1) Tatilde villa, apart, ev kiralayan ailelerin öncelikli konularından birisi de (maalesef) özellikle kadınların tatilde de çalışmak zorunda kalıyor olmaları. Yani kalabalık aile ile dostlarla tatil yapmak güzel tabi ama bu işin yemek, bulaşık vs. ciddi bir işi de olmakta. Biz bu konuyu çözmek adına, bünyemizde ki Ayaklı Göl Restaurant ile catring anlaşması yaptık. Yani dilerseniz sofranızı da biz kurarız.

2) Ayaklı Göl Evleri’ni kiralayarak ; hizmetçili, kapıcılı bir ev kiralamış olmanızı istedik. Bu kapsamda sunacağımız hizmetler:

i) Kapıcılık hizmeti. Evinize yapmak istediğiniz her türlü alışverişinizi günde bir kere olacak şekilde sizin yerinize biz yapabiliriz. Bu hizmetin bedeli olarak ,f atura bedelinin %10’u kadar hizmet bedeli yazılacaktır.

ii) Evinizi bir gün önceden söylemek kaydıyla istediğiniz zaman temizletebilirsiniz. Ev temizlik ücretimiz 800 liradır.

iii) Kişisel kıyafet vb. için yıkama ve ütüleme hizmetimiz vardır. Ütü parça başı 30 tl.dir.

iv) Sitemiz bünyesinde sizlerin kullanabileceği 2 tane mangal noktası oluşturduk. Dilerseniz kendi mangalınızı bu noktalarda yapabilirsiniz. Dilerseniz kafeteryamızda mangalda pişirme hizmetimizden de yararlanabilirsiniz. Pişirme ücreti ürün başı 30 tl dir.

3) Havuz başında çocuklarınızın ve kendinizin bir şeyler atıştırabilmeniz, sıcak soğuk içecekler içebilmeniz bir kafeterya kurduk. Kafeteryamız her gün saat 10.00’da faaliyete başlar.
Kafeteryamız aynı zamanda danışmanlık hizmeti de verir. Ev içi herhangi bir sorunla karşılaşırsanız ya da bölgede yapılacak faaliyetlerle ilgili bilgi almak isterseniz veya başka çok konuda oraya başvurabilirsiniz. İrtibat numarası şudur: 0 535 458 25 55

4) Köyceğiz kordonda bunan Ayaklı Göl restaurant işletmemiz bünyesinde olduğundan, restoranımızda hizmet bedelinizin %20’si oranında indiriminiz olacaktır.

DENİZE GİRMEYE ELVERİŞLİ KUMSAL VE KOYLAR: Ekincik, İztuzu, Kargıcak, Akçabalık, İnardı, Şeytancık, Aşı, Sarıgerme, Dalaman, Kayacık, Alayurt, Lakoz, Gökgemile, Ağa limanı, Göbün, Merdivenli, Yavansu, Kurşunlu, Kuyrucak, Hamam, Sarsala, Taşyaka, Kille, Selmin, Osmanağa, İnlice, Teğnelli, Karakum, Çığlık, Günlüklü.

BİTKİSEL ÖRTÜ, COĞRAFİ YAPI VE YÜKSEKLİK AÇISINDAN ÇEŞİTLİLİK ARZEDEN DOĞAL GÜZELLİKLER VE TABİAT VARLIKLARI: Köyceğiz Gölü, Kocagöl, Alagöl, Sülüngür Gölü, İztuzu Gölü, Sülüklü Göl, Gökçeova Gölü ve Dalyan lagünü; Kepez kanyonu ve Yuvarlakçay kanyonu; Çiçekbaba, Çal, Ölemez, Eren, Nuri Baba ve Kızıldağ; Sığla ormanları.

PEYZAJ AÇISINDAN ÖZELLİĞİ BULUNAN AKARSU, TERMAL, ŞELALE VE MAĞARALAR: Namnam çayı, Yuvarlakçay, Dalaman çayı, Dalyan çayı; Sultaniye kaplıcaları, Kokargirme, Fevziye ve Kapukargın kükürtlü sıcak su kaynakları; Toparlar şelalesi, Gökbel Alanbaşı şelalesi, Göcek Suuçtu şelalesi, Yangı Akçay şelalesi; Kırcagedre ve Kocain mağaraları.