Köyceğiz Kordonunun güzide restaurantı Ayaklı Göl, hem Köyceğiz’e hem de hızla yaygınlaşmakta olan Villa Turizmine kendine has tarzı ile yeni bir soluk getirmek için hizmet etmeye başlamıştır.

Amacımız, daha önceki pansiyon, otel ve restaurant işletmeciliği tecrübelerimizden öğrendiklerimizi, Tursab A sınıfı seyahat Acentası Belgemizle birleştirerek hizmeti öne çıkaran bir günlük Villa Kiralama anlayışı ortaya koymak.

Pandemi ile birlikte yaşama bakışlarımızın değiştiği, evden çalışmanın yaygınlaştığı bir dönemden geçmekteyiz. Bu dönem hepimizde bir miktar değişikliğe yol açtı elbette. Bu değişikliklerin biri de şehirlerin artan baskısı altında kalan insanların;  rahat çalışma koşulları olan , bahçeli, havuzlu, konforlu evlerde çalışabilme  isteğinin artmış olması. Bunun paralelinde 2 – 3 ailenin birleşerek güzel bir villada tatil yapmak isteğinin yaygınlaşması, kalabalık bir ekip olarak tatil yapmak isteyen şirket yöneticileri, öğrenciler ve çeşitli kurumların çalışma gruplarının; kendilerine uygun imkanları ve ekonomisi olan Villa kiralama isteğinin artmış olması. Bu değişen talep ve koşullar, bizim konuya bakışımızı şekillendiren gerçekler oldu.

Evlerimize bol miktarda çalışma masası koymamız, wifi konusunda hassas bir özen göstererek internet bağlantısını sorunsuz hale getirmemiz, teraslarımızı çalışma odası şekline çevirmemiz bu yaklaşımın bir sonucu. Bununla birlikte evlerimiz boşalır boşalmaz ilaçlamak ve temizlemek, eve yeni kiracı almadan evvel bir gün boşluk bırakmak gibi pandemi dönemi koşullarına uygun hijyen ve özeni göstermemiz bu gerçeklerin bir sonucu.

Evlerimizde oldukça lüks ve konforu arttıracak bir çok ayrıntıyı düşündüğümüzü belirtmek isteriz.

İşimizin buraya kadar olan kısmı standart bir villa kiralama işi yapan acentaların zaten uymak ve yapmak zorunda olduğu durumlar diye varsayabiliriz. Bizim konuya yaklaşımda ki farklılığımız ise biz, acentalık, otelcilik, restaurantcılık ve treaking vs aktiveleri organizasyonculuğu, yoga, masaj , taşımacılık hizmetlerinin vs hepsinin bir arada bulunduğu tam bir turizm hizmeti verecek olmamız. Bu anlamda verebileceğimiz hizmetlerimiz nedenleri ve sonuçları ile birlikte şu şekilde :

1) Tatilde villa, apart, ev kiralayan ailelerin öncelikli konularından birisi de (maalesef) özellikle kadınların tatilde de çalışmak zorunda kalıyor olmaları. Yani kalabalık aile ile dostlarla tatil yapmak güzel tabi ama bu işin yemek, bulaşık vs. ciddi bir işi de olmakta.biz bu konuyu çözmek adına, bünyemizde ki Ayaklı Göl Restaurant ile catring anlaşması yaptık. Yani dilerseniz sofranızı da biz kurarız.

2) Ayaklı Göl Evleri’ni kiralayarak ; hizmetçili, kapıcılı bir ev kiralamış olmanızı istedik. Bu kapsamda sunacağımız hizmetler:

i) Kapıcılık hizmeti. Evinize yapmak istediğiniz her türlü alışverişinizi günde bir kere olacak şekilde sizin yerinize biz yapabiliriz. Bu hizmetin bedeli olarak ,f atura bedelinin %10’u kadar hizmet bedeli yazılacaktır.

ii) Evinizi bir gün önceden söylemek kaydıyla istediğiniz zaman temizletebilirsiniz. Ev temizlik ücretimiz 150 liradır.

iii) Kişisel kıyafet vb. için yıkama ve ütüleme hizmetimiz vardır. Ütü parça başı 5 tl.dir.

iv) Sitemiz bünyesinde sizlerin kullanabileceği 2 tane mangal noktası oluşturduk. Dilerseniz kendi mangalınızı bu noktalarda yapabilirsiniz. Dilerseniz kafeteryamızda mangalda pişirme hizmetimizden de yararlanabilirsiniz. Pişirme ücreti ürün başı 10 tl dir.

3) Havuz başında çocuklarınızın ve kendinizin bir şeyler atıştırabilmeniz, sıcak soğuk içecekler içebilmeniz bir kafeterya kurduk. Kafeteryamız her gün saat 10.00’da faaliyete başlar. Gece 12.00 da kapanır.
Kafeteryamız aynı zamanda danışmanlık hizmeti de verir. Ev içi herhangi bir sorunla karşılaşırsanız ya da bölgede yapılacak faaliyetlerle ilgili bilgi almak isterseniz veya başka çok konuda oraya başvurabilirsiniz. İrtibat numarası şudur: 0 542 640 95 31

4) Köyceğiz kordonda bunan Ayaklı Göl restaurant işletmemiz bünyesinde olduğundan, restoranımızda hizmet bedelinizin %20’si oranında indiriminiz olacaktır.

5) Köyceğiz kordonda bohem giyim tarzıyla öne çıkan Aheste butik otelde de %10 indirim hakkınız vardır.

6) Köyceğiz de çok sayıda Yoga, Ayurveda eğitmeni yaşamakta. Birlikte Devaköy isminde bir oluşum kurdular ve sayelerinde Köyceğiz uluslararası bir yoga merkezi olmak yolunda ilerlemekte. Devaköy kampüsümüz bitişinde ve iş ortağımız. Dolayısıyla kendileri ile birlikte yoga yapmanız, onlardan masaj vs hizmeti almanız mümkün.

7) Kendimize ait ve Köyceğiz Gölüne demirli teknemiz ile tekne turu yapabilirsiniz.

Devaköy Doğal ve Sağlıklı Yaşam Derneği’nin Aktiviteleri

Ayaklı Göl Evleri’nde dinlenirken çeşitli alanlarda verdiğimiz danışmanlık ve hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Devaköy Doğal ve Sağlıklı Yaşam Derneği, muhteşem bir doğada, kuş sesleri eşliğinde ruhunuza dokunacak bireysel ve grup çalışmaları ile sizinle buluşmaya hazır:

Ayurvedik Yaşam, Beslenme, Danışmanlık ve Beden Terapi Uygulamaları, Yoga, Pilates, Masaj, Refleksoloji, Fizyoterapi Uygulamaları

Özgür Rota Aktiviteleri

Köyceğiz doğa harikası bir bölge. Denizi, gölü, akarsuları, ormanları ve lokasyonu ile doğa ve su sporları ile her türlü aktivasyonun kolaylıkla yapılabileceği bir yer. Bu noktadan hareketlerle Özgür Rota Seyahat Acentası ile işbirliği yaptık. Ve onun da aktivasyon başlangıç noktasını Ayaklı Göl evlerine aldık. Özgür Rota ile yapabileceğiniz aktiveler şöyle:


BÖLGEDE YAPILABİLECEK AKTİVİTELER

a-) YAMAÇ PARAŞÜTÜ (PARAGLIDING) : Fethiye Baba Dağı 1960 metreden 30dk süren eşi benzeri olmayan bir deneyim yaşayabilir, unutamayacağınız performans fotoğraflarını alabilirsiniz.

b-) RAFTİNG : Dalaman Çayında, 16km ve tam gün süren, inanılmaz bir nehir macerası yaşabilir, muhteşem manzaranın, yazın sıcağında serinlemenin tadını çıkarabilirsiniz.

c-) KANO: Dalyan kanallarında veya Göcek koylarında kano ile tam gün süren bir tecrübe yaşayabilirsiniz.

d-) BİSİKLET (BICYCLE) : Köyceğiz, Ortaca, Dalaman bölgesinde işaretlenmiş ve haritalandırılmış 740 km lik ‘The Eco Trails’ bisiklet rotalarında ilerleyerek kendinizi eşsiz görsel güzellikler içinde bulabilirsiniz.

e-) DOĞA YÜRÜYÜŞÜ(TREKKİNG) : Köyceğiz, Ortaca, Dalaman bölgesinde işaretlenmiş ve haritalandırılmış 470 km’lik ‘The Eco Trails‘ trekking rotalarında ilerleyerek kendinizi eşsiz görsel güzellikler içinde bulabilirsiniz.

f-) DALIŞ (SCUBADIVE) : Fethiye koylarında veya Dalyan’da tam gün süren, fantastik bir sualtı macerası yaşabilir, etkileyici ve unutamayacağınız bir tecrübe yaşayabilirsiniz.

g-) TEKNE TURU (BOAT TOUR) : Köyceğiz hareketli Dalyan, Sultaniye Kaplıcaları, İztuzu plajı veya Göcek hareketli oniki adalar günübirlik tekne turuyla keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

h-) JEEP SAFARİ : Off road deneyimi ile manzara noktalarına ulaşabilir; su savaşları ile eğlenceli, adrenalin ve macera dopdolu bir gün deneyimi yaşayabilirsiniz.

i-) WIND SURF – KITE BOARD : Dünyaca ünlü Gökova’da uzman eğitmenlerden ders alabilir, malzeme kiralayarak kendinizi rüzgara ve dalgalara bırakabilirsiniz.

j-) BAZAAR : Haftada bir kurulan Köyceğiz ‘Köylü Pazarı’, ayda bir kurulan ‘İkinci El Pazarı’da bölge insanı ve turistlerin ilgisini çekmektedir.

DENİZE GİRMEYE ELVERİŞLİ KUMSAL VE KOYLAR: Ekincik, İztuzu, Kargıcak, Akçabalık, İnardı, Şeytancık, Aşı, Sarıgerme, Dalaman, Kayacık, Alayurt, Lakoz, Gökgemile, Ağa limanı, Göbün, Merdivenli, Yavansu, Kurşunlu, Kuyrucak, Hamam, Sarsala, Taşyaka, Kille, Selmin, Osmanağa, İnlice, Teğnelli, Karakum, Çığlık, Günlüklü.

BİTKİSEL ÖRTÜ, COĞRAFİ YAPI VE YÜKSEKLİK AÇISINDAN ÇEŞİTLİLİK ARZEDEN DOĞAL GÜZELLİKLER VE TABİAT VARLIKLARI: Köyceğiz Gölü, Kocagöl, Alagöl, Sülüngür Gölü, İztuzu Gölü, Sülüklü Göl, Gökçeova Gölü ve Dalyan lagünü; Kepez kanyonu ve Yuvarlakçay kanyonu; Çiçekbaba, Çal, Ölemez, Eren, Nuri Baba ve Kızıldağ; Sığla ormanları.

PEYZAJ AÇISINDAN ÖZELLİĞİ BULUNAN AKARSU, TERMAL, ŞELALE VE MAĞARALAR: Namnam çayı, Yuvarlakçay, Dalaman çayı, Dalyan çayı; Sultaniye kaplıcaları, Kokargirme, Fevziye ve Kapukargın kükürtlü sıcak su kaynakları; Toparlar şelalesi, Gökbel Alanbaşı şelalesi, Göcek Suuçtu şelalesi, Yangı Akçay şelalesi; Kırcagedre ve Kocain mağaraları.

UZMAN EKİBİMİZLE, HAVAALANI VE TÜM ARAÇLI TRASFERLER, GÜNÜBİRLİK PLAJ TRANSFERLERİ VE İSTEĞE BAĞLI PROĞRAMLAR DAHİL, YUKARIDAKİ TÜM FAALİYETLER İÇİN AKTİVİTE ORGANİZATÖRÜMÜZ İLE SİZE VE GRUBUNUZA ÖZEL PROĞRAMLAR DÜZENLEYEBİLİRİZ.

Aktiviteler için Çözüm Ortağımız: Özgür Rota

Hizmetlere İlişkin Ayrıntılı Bilgileri Konuk Danışmanınızdan Alabilirsiniz: